Bosch Serie 8 DWF97MP70 Bruksanvisning
Bosch ventilationskåpa Serie 8 DWF97MP70
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie 8 DWF97MP70 (20 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 10 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie 8 DWF97MP70 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | Serie 8 DWF97MP70 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 890 mm |
| Djup: | 263 mm |
| Höjd: | 1229 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 37.2 kWh |
| Motoreffekt: | 140 W |
| Belysningsstyrka: | 460 lx |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 3 dB |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 1229 mm |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Höjd utan skorsten: | 480 mm |
| Modell: | Väggmonterad |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Fettfilter typ: | Kol |
| Höjd (max.): | 1499 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 43 dB |
| Lampor: | 6 W |
| Ansluten effekt: | 146 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 730 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 290 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | B |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 56 dB |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 70 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie 8 DWF97MP70 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ventilationskåpa Bosch Manualer
23 Mars 2026
23 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
18 Februari 2026
7 Februari 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
