Bosch Serie 8 DWK98PP60 Bruksanvisning
Bosch ventilationskåpa Serie 8 DWK98PP60
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie 8 DWK98PP60 (20 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 12 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie 8 DWK98PP60 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/20
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | Serie 8 DWK98PP60 |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 17000 g |
| Bredd: | 894 mm |
| Djup: | 548 mm |
| Höjd: | - mm |
| Årlig energiförbrukning: | 28 kWh |
| Sladdlängd: | 1.3 m |
| Motoreffekt: | - W |
| Belysningsstyrka: | 440 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Antal lampor: | 2 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 1227 mm |
| Antal hastigheter: | 5 |
| Höjd utan skorsten: | 323 mm |
| Modell: | Väggmonterad |
| Kompatibla produkter: | CE, VDE |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Fettfilter typ: | Gjuten aluminium |
| Höjd (max.): | 957 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 54 dB |
| Lampor: | 3 W |
| Ansluten effekt: | 166 W |
| Typ av fläkt: | Recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 840 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 590 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | B |
| Minsta avstånd från elektrisk spis: | 450 mm |
| Minsta avstånd från gashäll: | 600 mm |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 65 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie 8 DWK98PP60 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ventilationskåpa Bosch Manualer
23 Mars 2026
23 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
18 Februari 2026
7 Februari 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
