Bosch Serie 8 DDD97BM60B Bruksanvisning
Bosch ventilationskåpa Serie 8 DDD97BM60B
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie 8 DDD97BM60B (24 sidor) i kategorin ventilationskåpa. Guiden har ansetts hjälpsam av 20 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie 8 DDD97BM60B eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

3FHJTUFS
\RXU
QHZGHYLFHRQ
0\%RVFKQRZDQG
JHWIUHHEHQHILWV
CPTDIIPNFDPN
XFMDPNF
[en]Instruction manualExtractor hood
[ar]
لﺎﻣﻌﺗﺳﻻا لﯾﻟدةرﺧﺑﻷا طﺎﻔﺷ
Extractor hood
ةرﺧﺑﻷا طﺎﻔﺷ
DDD96AM60, DDD97BM69, DDD97BM60B
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | ventilationskåpa |
| Modell: | Serie 8 DDD97BM60B |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 48937 g |
| Bredd: | 918 mm |
| Djup: | 268 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 54 kWh |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Motoreffekt: | 310 W |
| Belysningsstyrka: | 203 lx |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Ljudnivå (låg hastighet): | 43 dB |
| Antal lampor: | 1 lampor |
| Tvättbart filter: | Ja |
| Höjd (min): | 738 mm |
| Antal filter: | 2 styck |
| Antal hastigheter: | 5 |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Certifiering: | CE |
| Modell: | Drag |
| Produktens färg: | Black, Stainless steel |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Löstagbart filter: | Ja |
| Fettfilter typ: | Aluminium/träkol |
| Höjd (max.): | 1038 mm |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Material, hölje: | Glass, Stainless steel |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 10 A |
| Ljudnivå Lc IEC: | 62 dB |
| Installationsfack, bredd: | 844 mm |
| Installationsfack, djup: | 104 mm |
| Installationsfack, höjd: | 738 mm |
| Lampor: | 7 W |
| Ansluten effekt: | 317 W |
| Typ av fläkt: | Frånluft/recirkulerande |
| Maximal flödeskapacitet: | 750 m³/h |
| Intensiv hastighet: | Ja |
| Evakueringsanslutning diameter: | 150 mm |
| Diskmaskin filter: | Ja |
| Maximal återcirkulerande ström: | 500 m³/h |
| Energiklass, flödesdynamik: | A |
| Energiklass, belysning: | A |
| Energiklass, fettfiltrering: | D |
| Filterrengöring indikator: | Ja |
| Ljudnivå (hög hastighet): | 62 dB |
| Bullernivå (intensiv hastighet): | 67 dB |
| Ljudnivå (återcirkulation läge): | 75 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie 8 DDD97BM60B ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
ventilationskåpa Bosch Manualer
23 Mars 2026
23 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
8 Mars 2026
18 Februari 2026
7 Februari 2026
ventilationskåpa Manualer
Nyaste ventilationskåpa Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026