Bosch Serie 8 KIF42SD30 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie 8 KIF42SD30 (86 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie 8 KIF42SD30 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/86

da Brugsanvisning .....................................................2
no Bruksanvisning ...................................................21
sv Bruksanvisning ...................................................40
fi Käyttöohje ..........................................................57
Køle-/ frysekombination
Kjøle-/frysekombinasjon
Kyl-/ fryskombination
Jääkaappipakastin
KIF42.. / KIF52..
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | Serie 8 KIF42SD30 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 52000 g |
| Bredd: | 558 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 1221 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 184 kWh |
| Sladdlängd: | 2.3 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A++ |
| Fryskapacitet: | 2.5 kg/24h |
| Frysläge: | Högst placerad |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Nej |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Dörrpanel ingår: | Nej |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 13 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Redo för anpassad panel: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Strömkälla: | Elektrisk |
| Ström: | 10 A |
| Total kapacitet netto: | 169 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 38 dB |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 38 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 1225 mm |
| Ansluten effekt: | 90 W |
| Fryskapacitet netto.: | 15 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Total kapacitet, brutto: | 189 l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 154 l |
| Färska zon fack: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie 8 KIF42SD30 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Bosch Manualer
19 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
7 Mars 2026
25 Februari 2026
26 Januari 2026
25 Januari 2026
25 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026