Bosch Serie | 8 KGF56SB40 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Bosch Serie | 8 KGF56SB40 (62 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 15 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Bosch Serie | 8 KGF56SB40 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/62
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Bosch |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | Serie | 8 KGF56SB40 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 100000 g |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 800 mm |
| Höjd: | 1930 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 216 kWh |
| Sladdlängd: | 2.4 m |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Fryskapacitet: | 16 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Ja |
| Temperaturlarm: | Ja |
| Flaskställ: | Ja |
| Kylsystem: | Ventilerad |
| Luftfilter: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 24 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Total kapacitet netto: | 480 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Dörröppningslarm: | Ja |
| Ansluten effekt: | 100 W |
| Fryskapacitet netto.: | 105 l |
| Fryskapacitet brutto: | - l |
| Total kapacitet, brutto: | - l |
| Kylkapacitet brutto: | - l |
| Kylkapacitet netto: | 375 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Bosch Serie | 8 KGF56SB40 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Bosch Manualer
19 Mars 2026
11 Mars 2026
10 Mars 2026
9 Mars 2026
8 Mars 2026
7 Mars 2026
25 Februari 2026
26 Januari 2026
25 Januari 2026
25 Januari 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
