Constructa CX31EK01T Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Constructa CX31EK01T (14 sidor) i kategorin Övrig köksutrustning. Denna manual har varit användbar för 20 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.5 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
14
Nedladdningar
1.399
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Constructa |
| Kategori: | Övrig köksutrustning |
| Modell: | CX31EK01T |
| Grill: | Nej |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.98 kWh |
| Temperatur (min): | 50 ° C |
| Ramtyp: | Främre avfasning |
| Temperatur (max): | 275 ° C |
| Snabb värme: | Ja |
| Ramfärg: | Rostfritt stål |
| Ugnens höjd: | 595 mm |
| Ugnens bredd: | 594 mm |
| Ugnsdisplay: | Ja |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens ingångsfrekvens: | 50/60 hz |
| Ugnens nettokapacitet: | 66 l |
| Ugnens innermått (B x D x H): | 479 x 420 x 329 mm |
| Cool dörr: | Ja |
| Djup med öppen dörr: | 1010 mm |
| Lamptyp: | halogen |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 11100 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Keramisk |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Kokzon 3, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 145 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Stor |
| Kokzon 1, form: | Rund |
| Kokzon 2, form: | Rund |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 265 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Sjudning |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 145 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Vanlig |
| Maximal kabelförlust med anslutning: | Ja |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 2200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 2400 W |
| Ugnström: | - W |
| Normalkokning: | Ja |
| Typ av ytskikt: | Glass-keramisk |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.79 kWh |
| Antal kokzoner som kan användas samtidigt: | 4 |
| Form på standardplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på stor platta/tillagningsyta: | Rund |
| Form på småkokningsplatta/tillagningsyta: | Rund |
| Temperatur, ugnslucka (max): | 50 ° C |
| Ugnens färg: | Rostfritt stål |
| Typ av ugnskontroll: | Rotations- |
| Ugnens djup: | 548 mm |
| Ugnens vikt: | 31683 g |
| Ugnens installationsbredd: | 560 mm |
| Ugnens installationsdjup: | 550 mm |
| Ugnens installationshöjd: | 604 mm |
| Ugnens ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| Spishällens färg: | Svart |
| Spishällens bredd: | 583 mm |
| Spishällens höjd: | 43 mm |
| Spishällens djup: | 513 mm |
| Spishällens installationsbredd: | 560 mm |
| Spishällens installationshöjd: | 43 mm |
| Ugnens installationshöjd (min): | 600 mm |
| Energiklass, ugn: | A |
| Spishällens anslutningseffekt (el): | 7800 W |
| Spishällens installationsdjup: | 490 mm |
| Ugnens strömstyrka: | 16 A |
| Spishällens ingångsfrekvens: | 50/60 hz |
| Spishällens ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| Spishällens certifiering: | CE, VDE |
| Förpackningsvikt, spishäll: | 8000 g |
| Spishällens vikt: | 7560 g |
| Förpackningshöjd, spishäll: | 100 mm |
| Förpackningsbredd, spishäll: | 750 mm |
| Förpackningsdjup, spishäll: | 590 mm |
| Spishällens installationsdjup (max): | 500 mm |
| Spishällens installationsdjup (min): | 490 mm |
| Ugnens certifiering: | CE, VDE |
| Ugnens installationshöjd (max): | 604 mm |
Övrig köksutrustning Constructa Manualer
9 September 2024
25 Augusti 2024
24 Augusti 2024
21 Augusti 2024
5 Augusti 2024
Övrig köksutrustning Manualer
Nyaste Övrig köksutrustning Manualer
7 April 2025
5 April 2025
28 Januari 2025
26 Januari 2025
14 Januari 2025