Hanwha PNM-C34404RQPZ Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNM-C34404RQPZ
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNM-C34404RQPZ (29 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 31 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNM-C34404RQPZ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/29

NETWORK CAMERA
User Manual
PNM-C34404RQPZ
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNM-C34404RQPZ |
| Vikt: | 7900 g |
| Höjd: | 301.9 mm |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Diameter: | 379.8 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Strömförbrukning (max): | 64 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),3840 x 2160 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Rotationsvinkel: | 90 ° |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 3840 x 2160 pixlar |
| Dynamiskt omfång: | 120 dB |
| Lutningsvinkel: | 9 - 65 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Black, White |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 20 m |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Strömförbrukning (vanlig): | 45 W |
| Temperatur vid drift: | -40 - 50 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 95 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Språkstöd: | CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, TUR |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.01 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 3.3 - 5.7 mm |
| Största bländarnummer: | 1.9 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 20 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour, LLDP, SRTP(TCP, UDP Unicast), MQTT |
| Spegel: | Ja |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 1024 GB |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| IK klass: | IK10 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNM-C34404RQPZ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026