Hanwha QNO-7022R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNO-7022R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNO-7022R (40 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 29 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNO-7022R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

NETWORK CAMERA
User Manual
QND-7012R/7022R/7032R/7082R
QNV-6014R/7012R/7022R/7032R/6084R/7082R
QNO-6014R/7012R/7022R/7032R/6084R/7082R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNO-7022R |
| Vikt: | 700 g |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 2560 x 1440 pixlar |
| Diameter: | 70 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 480 (VGA),720 x 480,800 x 448,800 x 480 (WVGA),800 x 600 (SVGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1440 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 6 användare (er) |
| Flashminne: | 256 MB |
| Samplingshastighet: | 8 kHz |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| röstigenkänning: | G.711, G.711ulaw, G.726 |
| Observationsavstånd: | 25.2 m |
| Igenkänningsavstånd: | 12.6 m |
| Identifieringsavstånd: | 6.3 m |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Grå |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 25 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 10.7 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 8 W |
| Temperatur vid drift: | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 95 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | HTTPS, SNMPv2, SNMPv3 |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Kamerapanoreringskontroll: | Nej |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 4 mm |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour, LLDP |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Spegel: | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Produktlängd: | 246 mm |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Nej |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 78.2 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 41.2 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 92 ° |
| Detekteringsavstånd: | 63 m |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNO-7022R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026