Hanwha XNV-6081R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XNV-6081R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XNV-6081R (65 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 32 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XNV-6081R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/65

NETWORK CAMERA
User Manual
XNV-6081/XNV-6081R/XNV-8081R
XND-6081V/XND-6081RV/XND-8081RV
XND-6081F/XND-6081RF/XND-8081RF
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XNV-6081R |
| Vikt: | 1750 g |
| Höjd: | 125 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 180 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Strömförbrukning (max): | 13.3 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 1024 MB |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Flashminne: | 256 MB |
| Rotationsvinkel: | 355 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1945 x 1097 pixlar |
| Lutningsvinkel: | -45 - 85 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Vit |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/12000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 10.3 W |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 10.4 W |
| Temperatur vid drift: | -50 - 60 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66, IP67, IP69K |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | Inomhus & utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Största bländarnummer: | 3.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| USB-port: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Minsta bländarnummer: | 1.4 |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| IK klass: | IK10+ |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XNV-6081R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026