Hanwha PNV-A9081RLP Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera PNV-A9081RLP
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha PNV-A9081RLP (29 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 23 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanwha PNV-A9081RLP eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/29

USER GUIDE
EVENTS TAB FEATURES
1
NOTIFICATION TAB
FEATURES
4
ABOUT TAB
FEATURES
3
SETTINGS TAB
FEATURES
TROUBLE SHOOTING
6
2
STATISTICS TAB
FEATURES
5
SEARCH TAB
FEATURES
application
LPN
HT -777-WS
Model
HT230C
Type
SUV
Brand
HT V
Color
RED
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | PNV-A9081RLP |
| Vikt: | 1900 g |
| Höjd: | 125 mm |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Diameter: | 180 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/1.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 4096 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 360,720 x 576,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1080 (HD 1080),2048 x 1536 (QXGA),2560 x 1440,3072 x 1728,3840 x 2160 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Flashminne: | 512 MB |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal språk: | 17 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 25.1 m |
| Observationsavstånd (tele): | 73.3 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 12.6 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 36.6 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 6.3 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 18.3 m |
| Lutningsvinkel: | -45 - 85 ° |
| Produktens färg: | Vit |
| Slutartid: | 1/5~1/12000 s |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 20 W |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -40 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66, IP67, IP69K |
| Språkstöd: | CHI (SIMPL), CZE, DEU, DUT, ENG, ESP, FRE, GRE, HUN, ITA, JPN, KOR, POL, POR, RUS, SWE, TUR |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS, HTTPS, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 2.65 |
| Totalt megapixel: | - MP |
| Intelligent videoanalys: | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Minsta bländarnummer: | 1.6 |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10+ |
| Detekteringsavstånd (bred): | 62.9 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 183 m |
| Användarens åtkomstnivå: | Användare |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha PNV-A9081RLP ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026