Hanwha XNB-9002 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XNB-9002
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XNB-9002 (56 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 16 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XNB-9002 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/56

NETWORK CAMERA
User Manual
XNV-9082R/XNV-8082R
XND-9082RV/XND-8082RV
XND-9082RF/XND-8082RF
XNO-9082R/XNO-8082R
XNB-9002/XNB-8002
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XNB-9002 |
| Vikt: | 880 g |
| Bredd: | 81 mm |
| Djup: | 165 mm |
| Höjd: | 67 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 3840 x 2160 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 13.5 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Internminne: | 4000 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Flashminne: | 512 MB |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| röstigenkänning: | G.711, G.711ulaw, G.726 |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Svart |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/5-1/12000 s |
| Formfaktor: | Låda |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 12.95 W |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Gigabit Ethernet |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 95 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS, HTTPS, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.005 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour, LLDP, SRTP (TCP, UDP Unicast) |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus, People counting |
| Strömkälla av typen: | AC, DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XNB-9002 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026