Hanwha QNP-6230RH Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNP-6230RH
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNP-6230RH (40 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 14 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNP-6230RH eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

NETWORK CAMERA
User Manual
QNP-6230RH
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNP-6230RH |
| Vikt: | 6800 g |
| Höjd: | 407.7 mm |
| Maximal upplösning: | 1920 x 1080 pixlar |
| Diameter: | 236.9 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 83 W |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 10 användare (er) |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1944 x 1212 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Lutningsvinkel: | -5 - 90 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Black, Ivory |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 100 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 51 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave |
| Strömförbrukning (vanlig): | 30 W |
| Temperatur vid drift: | -50 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Material, hölje: | Plast |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Trådlös |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Strömkälla av typen: | AC, PoE |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 360 ° |
| IK klass: | IK10 |
| Hastighet för förinställd panorering: | 400 °/sek |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNP-6230RH ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026