Hanwha QNO-7080R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera QNO-7080R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha QNO-7080R (75 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 44 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha QNO-7080R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/75

NETWORK CAMERA
User Manual
QND-7080R/QNO-7080R/QNV-7080R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | QNO-7080R |
| Vikt: | 750 g |
| Wi-Fi: | Nej |
| Videoformat som stöds: | H.265, M-JPEG |
| Maximal upplösning: | 2720 x 1536 pixlar |
| Diameter: | 70 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Ljudsystem: | 1-vägs |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 7 W |
| Full HD: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1440,2592 x 1520 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Antal användare: | 6 användare (er) |
| Lämplig för utomhusbruk: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Väderbeständig: | Ja |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 2688 x 1520 pixlar |
| Blandare: | Ja |
| Linstyp: | Varifokala |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Grå |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Stifthylsa |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 8 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -30 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, HTTPS, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Metall |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 2.8 - 12 mm |
| Största bländarnummer: | 1.4 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 4 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Produktlängd: | 246 mm |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 128 GB |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Infrarött (IR) gränsfilter: | Ja |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.5 m |
| Linsmonteringsgränssnitt: | Skivmonterad |
| Ljud CODECS: | G.711 u-law / G.726 |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK10 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha QNO-7080R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026