Hanwha XND-6085V Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XND-6085V
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XND-6085V (79 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XND-6085V eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/79

NETWORK CAMERA
User Manual
XND-6085/XND-6085V/XNV-6085
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XND-6085V |
| Vikt: | 1250 g |
| Höjd: | 140 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC, G.711, G.726 |
| Videolägen som stöds: | 1080p |
| Maximal upplösning: | 1952 x 1113 pixlar |
| Diameter: | 160 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| HTTPS-kryptering: | Ja |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Zoomkapacitet: | Ja |
| Fokus: | Motoriserad/manuell |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 10.2 W |
| Certifiering: | CE, FCC |
| Full HD: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Optisk zoom: | 4 x |
| vitbalans: | ATW, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,768 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080) |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| webbläsare: | Ja |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Lämplig för utomhusbruk: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Rotationsvinkel: | 350 ° |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 1945 x 1097 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Beteendeanalys: | Detekterar överskridande av linjer |
| Lutningsvinkel: | -73 - 73 ° |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| Skyddsfunktioner: | Vandalsäker |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -30 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -40 - 60 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP51 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Kryptering/säkerhet: | 802.1x RADIUS, EAP-TLS, HTTPS, LEAP, SSL/TLS |
| Material, hölje: | Gjuten aluminium |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0.0004 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 4.1 - 16.4 mm |
| Största bländarnummer: | 2.4 |
| Mörkerseende: | Nej |
| Totalt megapixel: | 2.17 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Bildkvalitetsinställningar: | Kontrast |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR)/Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP (UDP), RTP (TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3 (MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Defocus, Face detection |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Webbaserad adminstraion: | Ja |
| USB-port: | Ja |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Mac-kompatibel: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Fjärruppspelning: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 100 ° |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Panoreringsvinkel: | -175 - 175 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.7 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 54 ° |
| IK klass: | IK08 |
| Förinställda bevakningspunkter: | Ja |
| PTZ-lägen: | Digital PTZ |
| Fast fokus: | Nej |
| Fog bevis: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 116 ° |
| Antiflimmer: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XND-6085V ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026