Hanwha XND-8030R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera XND-8030R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha XND-8030R (77 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 39 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.0 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Hanwha XND-8030R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/77

NETWORK CAMERA
User Manual
XND-6010/6020R/8020R/8030R/8040R
XNV-6010/6020R/8020R/8030R/8040R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | XND-8030R |
| Vikt: | 380 g |
| Höjd: | 90 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | 2560 x 1920 pixlar |
| Diameter: | 110 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Fast brännvidd: | 4.6 mm |
| Ljudsystem: | 2-vägs |
| Fokus: | Manuell |
| Strömförbrukning (max): | 8 W |
| Full HD: | Ja |
| Optisk sensorstorlek: | 1/1.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 320 x 240,640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1600 x 1200 (UXGA),1920 x 1080 (HD 1080),2560 x 1440,2560 x 1920 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Kabelteknik: | 10/100Base-T(X) |
| Antal användare: | 20 användare (er) |
| USB-anslutning: | Ja |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Progressiv skanning: | Ja |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| röstigenkänning: | G.711, G.711u, G.726 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 2616 x 1976 pixlar |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Utgångsimpedans: | 75 Ω |
| Lutningsvinkel: | 0 - 67 ° |
| Typ av minneskort: | SD, SDHC, SDXC |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 2 - 1/12000 s |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Vandalsäker |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 30 m |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 9 W |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| brett dynamiskt omfång (WDR): | Ja |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Strömförsörjning via Ethernet (PoE) stöd: | Ja |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -50 - 60 ° C |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Metall |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 5 MP |
| Komprimeringsformat: | H.264, H.265, M-JPEG, MPEG4 |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Vänd och spegla: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, PPPoE, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, PIM-SM, UPnP, Bonjour |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Face detection, People counting |
| Strömkälla av typen: | PoE |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.3af |
| Stöd för garanterad tjänstekvalitet (QoS): | Ja |
| PTZ-styrning: | Ja |
| Mac-kompatibel: | Ja |
| Högsta minneskortskapacitet: | 512 GB |
| Bildstabiliserare: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 77.9 ° |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 50 dB |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 354 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 57.9 ° |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
| IK klass: | IK08 |
| PTZ-lägen: | Digital PTZ |
| Fog bevis: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 98.7 ° |
| Maximal utgångsnivå: | 1 Vpp |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha XND-8030R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026