Hanwha SCD-6085R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SCD-6085R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SCD-6085R (44 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 28 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SCD-6085R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/44

High Resolution Camera
User Manual
SCD-6085R
SCV-6085R
SCO-6085R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SCD-6085R |
| Vikt: | 320 g |
| Höjd: | 98.5 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Maximal upplösning: | - pixlar |
| Diameter: | 119.8 mm |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Fokus: | Manuell |
| Optisk sensorstorlek: | 1/2.8 " |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Rotationsvinkel: | 355 ° |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Observationsavstånd (vidvinkel): | 10.7 m |
| Observationsavstånd (tele): | 53.6 m |
| Igenkänningsavstånd (vidvinkel): | 5.4 m |
| Igenkänningsavstånd (tele): | 26.8 m |
| Identifieringsavstånd (vidvinkel): | 2.7 m |
| Identifieringsavstånd (tele): | 13.4 m |
| Highlight Compensation (HLC): | Ja |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Lutningsvinkel: | 0 - 67 ° |
| Produktens färg: | Elfenben |
| Slutartid: | 1 - 1/12000 s |
| LED typ: | IR |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| mörkerseende avstånd: | 20 m |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Plast |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Placeringar som kan användas: | inomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Innertak/vägg |
| Minimibelysning: | 0 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Brännviddsintervall: | 3.2-10 mm |
| Största bländarnummer: | 1.6 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | 2 MP |
| Bildfrekvens: | 30 fps |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Nej |
| Strömkälla av typen: | AC, DC |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Bluetooth: | Nej |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 110.2 ° |
| Panoreringsvinkel: | 0 - 350 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.5 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 55.4 ° |
| Objektivets betraktningsvinkel, diagonal: | 128.4 ° |
| Detekteringsavstånd (bred): | 26.8 m |
| Detekteringsavstånd (tele): | 133.9 m |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SCD-6085R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026