Hanwha SCV-2082R Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera SCV-2082R
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha SCV-2082R (32 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 21 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Hanwha SCV-2082R eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

User Manual
Dome Camera
High Resolution IRVandal-Resistant
SCV-2082R
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | SCV-2082R |
| Maximal upplösning: | - pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Optisk sensorstorlek: | 1/3 " |
| Bildsensortyp: | HAD CCD II |
| Modell: | CCTV övervakningskamera |
| Antal linser: | 1 |
| Antal sensorer: | 1 |
| Lutningsvinkel: | 0 - 73 ° |
| Produktens färg: | Black, Ivory |
| LED typ: | IR |
| Skyddsfunktioner: | Vandalsäker |
| Formfaktor: | Kupol-formad |
| Kompositvideo ut: | 1 |
| mörkerseende avstånd: | 20 m |
| Temperatur vid drift: | -10 - 55 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| AC-inspänning: | 24 V |
| Internationellt skydd (IP) kod: | IP66 |
| Video rörelsedetektor: | Ja |
| Material, hölje: | Aluminium, Plastic |
| Kamerapanoreringskontroll: | Ja |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Monteringssätt: | Tak |
| Minimibelysning: | 0.0002 lx |
| Brännviddsintervall: | 2.8 - 10 mm |
| Största bländarnummer: | 2.8 |
| Mörkerseende: | Ja |
| Totalt megapixel: | - MP |
| Strömkälla av typen: | AC, DC |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Lutningskontroll för kamera: | Ja |
| Minsta bländarnummer: | 1.2 |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 94.4 ° |
| Närmsta fokusavstånd: | 0.2 m |
| Objektivets betraktningsvinkel, vertikal: | 69.2 ° |
| Fog bevis: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha SCV-2082R ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026