Hanwha TNB-9000 Bruksanvisning
Hanwha övervakningskamera TNB-9000
Läs gratis den bruksanvisning för Hanwha TNB-9000 (38 sidor) i kategorin övervakningskamera. Guiden har ansetts hjälpsam av 22 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.4 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hanwha TNB-9000 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/38

NETWORK CAMERA
User Manual
TNB-9000
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hanwha |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | TNB-9000 |
| Vikt: | 2100 g |
| Bredd: | 120 mm |
| Djup: | 179 mm |
| Höjd: | 118.1 mm |
| Förpackningens bredd: | 250 mm |
| Wi-Fi: | Nej |
| Ljudformat som stöds: | AAC-LC, ADPCM |
| Videoformat som stöds: | H.264, H.265 |
| Maximal upplösning: | 7680 x 4320 pixlar |
| Antal kameror: | 1 |
| Inbyggd hårddisk: | Nej |
| Antal HDMI-portar: | 1 |
| Lösenordsskydd: | Ja |
| Strömförbrukning (max): | 26 W |
| Certifiering: | EN 50130-4, EN 55032 Class A, EN 61000-6-3, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN 61000-6-1, FCC Part 15 Subpart B Class A, IC ICES-003 Class A, UL 60950-1 |
| Bildsensortyp: | CMOS |
| Inbyggd mikrofon: | Ja |
| Internminne: | 4096 MB |
| vitbalans: | ATW, AWC, Indoor, Manual, Outdoor |
| Grafikupplösningar som stöds: | 640 x 360,640 x 480 (VGA),720 x 480,720 x 576,800 x 448,800 x 600 (SVGA),1024 x 768 (XGA),1280 x 1024 (SXGA),1280 x 720 (HD 720),1280 x 960,1920 x 1080 (HD 1080),3840 x 2160,5472 x 3648,6016 x 3384,7680 x 4320 |
| Modell: | IP-säkerhetskamera |
| Antal användare: | 10 användare (er) |
| Ljuddetektering: | Ja |
| Flashminne: | 512 MB |
| Samplingshastighet: | 16 kHz |
| Antal linser: | 1 |
| Strömningsmetod: | Multicast, Unicast |
| Antal sensorer: | 1 |
| Rörelsesensor: | Ja |
| röstigenkänning: | G.711ulaw, G.726 |
| Antal effektiva pixlar (H x V): | 7680 x 4320 pixlar |
| RS-485-portar: | 1 |
| Digital Wide Dynamic Range (DWDR): | Ja |
| Typ av minneskort: | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Produktens färg: | Aluminium, Black |
| Låddjup: | 250 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 3800 g |
| Inbyggd kortläsare: | Ja |
| Slutartid: | 1/5 - 1/12000 s |
| Formfaktor: | Låda |
| Strömförbrukning (Power over Ethernet (PoE)): | 30 W |
| Windows-operativsystem som stöds: | Windows 10, Windows 8.1 |
| Mac-operativsystem som stöds: | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra |
| Typ av ethernet-gränssnitt: | Snabb Ethernet |
| Antal LAN (RJ-45) anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning (vanlig): | 18 W |
| Temperatur vid drift: | 0 - 45 ° C |
| Temperaturintervall (förvaring): | -40 - 65 ° C |
| Intervall för relativ operativ luftfuktighet: | 0 - 90 % |
| Fuktighet (förvaring): | 0 - 90 % |
| Kryptering/säkerhet: | EAP-LEAP, EAP-TLS, HTTPS |
| Placeringar som kan användas: | Utomhus |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Dag / nattläge: | Ja |
| Monteringssätt: | Vägg/Stång |
| Minimibelysning: | 0.0015 lx |
| Kameraslutningstyp: | Elektronisk |
| Största bländarnummer: | 2.8 |
| Mörkerseende: | Nej |
| Totalt megapixel: | 24 MP |
| Komprimeringsformat: | M-JPEG |
| Bildfrekvens: | 60 fps |
| Strömmande video: | Ja |
| Ljuddämpning: | Ja |
| Integritetsskydd: | Ja |
| Styrning av bit-hastighet: | Constant Bit Rate (CBR), Variable Bit Rate (VBR) |
| Bakgrundsbelysningskompensation (BLC): | Ja |
| Nätverksansluten (Ethernet): | Ja |
| Stöd för nätverksprotokoll: | IPv4, IPv6, TCP/IP, UDP/IP, RTP(UDP), RTP(TCP), RTCP, RTSP, NTP, HTTP, HTTPS, SSL/TLS, DHCP, FTP, SMTP, ICMP, IGMP, SNMPv1/v2c/v3(MIB-2), ARP, DNS, DDNS, QoS, UPnP, Bonjour, LLDP |
| Likströmsingång: | Ja |
| Filtrering för IP-adress: | Ja |
| Systemfunktioner för intelligent videoövervakning (IVS): | Abandoned object, Crossing line, Defocus, Face detection, Missing object |
| Strömkälla av typen: | DC, PoE |
| DC-utgång volt: | 12 |
| Bluetooth: | Nej |
| Kommunikationsstandarder: | IEEE 802.1x, IEEE 802.3bt |
| Högsta minneskortskapacitet: | 256 GB |
| Automatisk fokus: | Ja |
| Minsta bländarnummer: | 1.2 |
| Larm ingång / utgång: | Ja |
| Objektivets betraktningsvinkel, horisontell: | 62.1 ° |
| Aktivt manipulering larm: | Ja |
| Typ av larmmeddelande: | E-post |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hanwha TNB-9000 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
övervakningskamera Hanwha Manualer
18 Februari 2026
16 Februari 2026
15 Februari 2026
14 Februari 2026
5 Februari 2026
5 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
3 Februari 2026
1 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026