Hikvision THC-B210-M Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hikvision THC-B210-M (16 sidor) i kategorin övervakningskamera. Denna manual har varit användbar för 9 personer och betygsatt av 7 användare till ett genomsnitt på 4.8 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.582
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hikvision |
| Kategori: | övervakningskamera |
| Modell: | THC-B210-M |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 13390 g |
| Bredd: | 369.89 mm |
| Djup: | 319.8 mm |
| Höjd: | 303.84 mm |
| Snäll: | NAS |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Processorfrekvens: | 3 GHz |
| Processorfamilj: | AMD Ryzen™ 7 |
| Processormodel: | 1700 |
| Antal processorkärnor: | 8 |
| Inkluderar operativsystem: | QNAP Turbo System |
| USB uttag: | Ja |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Medföljande kablar: | AC, LAN (RJ-45) |
| Integrerad minneskortläsare: | Nee |
| Varningssignal: | Ja |
| Mikrofon, linjeingång: | Ja |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 4 |
| Monteringsalternativ för kabellås: | Ja |
| Kabellåsspårtyp: | Kensington |
| Inbyggda högtalare: | Ja |
| Antal inbyggda högtalare: | 1 |
| Internminne: | 64 GB |
| Internminnestyp: | DDR4 |
| Operativsystem version: | 4.3.4 |
| Ethernet LAN, dataöverföringshastigheter: | 100,1000,2500,5000,10000 Mbit/s |
| Säkerhetsalgoritmer som stöds: | 256-bit AES, FIPS 140-2, HTTPS, SSH, SSL/TLS |
| Stöder Windows: | Ja |
| Antal fans: | 5 ventilator(en) |
| Antal portar USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) Typ A: | 7 |
| Processor antal trådar: | 16 |
| Processorfabrikant: | AMD |
| Webbaserad hantering: | Ja |
| Stöder Mac-operativsystem: | Ja |
| Maximal processorturbofrekvens: | 3.7 GHz |
| Bostadstyp: | Tower |
| Antal matningar: | 1 |
| Strömförsörjningsenhetskapacitet (PSU): | 550 W |
| Redundant strömförsörjning: | Nee |
| Lagringsenheter installerade: | Nee |
| Installerad lagringsenhet: | Nee |
| Lagringsenhetskapacitet: | 0 GB |
| Total installerad lagringskapacitet: | 0 TB |
| Stöder Linux: | Ja |
| Snabbinstallationsguide: | Ja |
| Minnesplatser: | 4 x Long-DIMM |
| DHCP-server: | Ja |
| Universal Plug and Play (UPnP): | Ja |
| Åtkomstkontrolllista (ACL): | Ja |
| DHCP-klient: | Ja |
| Webbläsare som stöds: | Apple Safari 7+, Google Chrome+, Microsoft Internet Explorer 10+, Mozilla Firefox |
| Serveroperativsystem som stöds: | Windows Server 2003, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Typ av kylning: | Actief |
| RAID-stöd: | Ja |
| Storlek på lagringsdisk: | - " |
| Enhetsklass: | Kleine & middelgrote bedrijven |
| PCI Express x4 (Gen 3.x)-platser: | 1 |
| Stöd för Jumbo Frames: | Ja |
| Koppar Ethernet-kabelteknik: | 10GBASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Gränssnitt för lagringsenheter som stöds: | SATA III |
| Förvaltningsprotokoll: | SNMP v2/3 |
| Typer av RAID: | 0, 1,5, 6,10, 50, 60, JBOD |
| PCI Express x8 (Gen 3.x)-platser: | 1 |
| Vakna på LAN: | Ja |
| Antal lagringsenheter som stöds: | 16 |
| Storlekar för lagringsenheter stöds: | 2.5, 3.5 " |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 5 - 95 procent |
| Type beeldscherm: | LCD |
| Inbyggd optisk enhet: | Nee |
| Hot-swap enhetsfack: | Ja |
| Ventilator diameter: | 92 mm |
| Backup funktion: | Ja |
| Säkerhetskopieringsegenskaper: | Cloud, USB drive, iSCSI LUN |
| System-logg: | Ja |
| Inbyggd FTP-server: | Ja |
| SMART-stöd: | Ja |
| Backup-knapp: | Ja |
| Typer av lagringsenheter som stöds: | HDD & SSD |
| Filsystem som stöds: | FAT32, HFS+, NTFS, exFAT, ext3, ext4 |
| iSCSI-stöd: | Ja |
| Strömförsörjningsplats: | Ingebouwd |
| Dynamisk DNS (DDNS): | Ja |
| Online RAID-migrering: | Ja |
| Online RAID-expansion: | Ja |
| Inbyggd UPnP™ AV mediaserver: | Ja |
| Inbyggd iTunes-server: | Ja |
| Stöds maximalt RAM: | 64 GB |
| 3,5 mm utgång: | Ja |
| Sök efter skadade block: | Ja |
| Diskroaming: | Ja |
| Datahastighet som stöds Ethernet LAN (max): | 10000 Mbit/s |
| Ventilator 2 diameter: | 90 mm |
| Fläktspänning: | 12 V |
| USB-kopieringsfunktion: | Ja |
övervakningskamera Hikvision Manualer
2 April 2026
28 Mars 2026
27 Mars 2026
27 Mars 2026
24 Februari 2026
övervakningskamera Manualer
Nyaste övervakningskamera Manualer
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026