Hisense BID99222CXUK Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense BID99222CXUK (32 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 6 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om Hisense BID99222CXUK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

DETAILED
INSTRUCTIONS
FOR USE OF THE BUILT
IN ELECTRIC DOUBLE
OVEN
GB
BID75211XUK
BID95211XUK
BID75211BGUK
BID95211BGUK
BID79222CXUK
BID99222CXUK
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | BID99222CXUK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 44000 g |
| Bredd: | 594 mm |
| Djup: | 563 mm |
| Höjd: | 965 mm |
| Grill: | Nej |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 693 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Konvektionsmatlagning: | Ja |
| Ångkokning: | Nej |
| Antal lampor: | 2 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 2 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.71 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Ursprungsland: | Kina |
| Antal hyllor: | 2 galler |
| Antal bakplåtar: | 1 |
| Bakplåt: | Ja |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 718 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 50600 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Ugnens nettokapacitet: | 72 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Katalytisk |
| Dörrmaterial: | Glas |
| Återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 885 mm |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Ansluten effekt: | 4000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 72 l |
| Totalt ugn: | 4000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Antal galler: | 1 |
| Installationsfack, höjd (min): | 885 mm |
| Normalkokning: | Ja |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0.81 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Nej |
| Hålla sig varm funktion: | Nej |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Ugnens matlagningsmetod: | Fläktassisterad |
| Mjukstängande lucka: | Nej |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Nej |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Antal glaspaneler dörr: | 2 |
| Ugn 2, storlek: | Liten |
| Ugn 2, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 2, nettokapacitet: | 38 l |
| Ugn 2, grill: | Ja |
| Ugn 2, grillens effekt: | 4000 W |
| Ugn 2, avtagbar glaslucka: | Ja |
| Ugn 2, Antal hyllor: | 1 galler |
| Ugn 2, invändig lampa: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Nej |
| Infällbara vred: | Ja |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Monteringsutrymme, bredd (min): | 560 mm |
| Kylfläkt för ugnslucka: | Ja |
| Ugn 2, full ytgrill: | Ja |
| Ugn 2, Antal paneler med glasdörrar: | 2 |
| Ugn 2, material i dörr: | Glas |
| Ugn 2, dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Ugn 2, Antal hyllpositioner: | 3 |
| Ugn 2, intern ytbeläggning: | Emalj |
| Ugn 2, vanlig tillagning: | Ja |
| Ugn 2, matlagningsmetod: | Fläktassisterad |
| Ugn 2, konvektionstillagning: | Ja |
| Ugn 2, upptiningsfunktion: | Ja |
| Ugn 2, återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2, varmhållningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2, ångkokning: | Nej |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense BID99222CXUK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Hisense Manualer
8 Oktober 2025
4 September 2025
30 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juni 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026