Hisense BIM45342ADBG Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hisense BIM45342ADBG (38 sidor) i kategorin Ugn. Denna manual har varit användbar för 27 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.7 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
38
Nedladdningar
373
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | BIM45342ADBG |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 33000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 546 mm |
| Höjd: | 455 mm |
| Grill: | Ja |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Förpackningens bredd: | 635 mm |
| Typ av klocka: | Mekanisk |
| Konvektionsmatlagning: | Nej |
| Ångkokning: | Nej |
| Antal lampor: | 1 lamp(or) |
| Antal ugnar: | 1 |
| Antal automatiska program: | 22 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0 kWh |
| Ugnsstorlek: | Medium |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Ja |
| Skärm diagonal: | 43 " |
| Upplösning: | 3840 x 2160 Pixels |
| Original bildförhållande: | 16:9 |
| Antal processorkärnor: | 4 |
| Wi-Fi-standarder: | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Videoformat som stöds: | AVI, MKV, MP4 |
| Inkluderar operativsystem: | Android |
| Ethernet LAN: | Ja |
| Betraktningsvinkel, horisontell: | 178 ° |
| Betraktningsvinkel, vertikal: | 178 ° |
| Skärmform: | Flat |
| Typiskt kontrastförhållande: | 3000:1 |
| Ljusstyrka: | 230 cd/m² |
| Ursprungsland: | Slovenien |
| Antal USB 2.0-portar: | 2 |
| VGA (D-Sub) port(ar): | 1 |
| Antal HDMI-portar: | 3 |
| Antal Ethernet LAN (RJ-45)-portar: | 1 |
| Smart TV: | Ja |
| Genomsnittlig effekt: | 40 W |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.5 W |
| Antal hyllor: | 2 galler |
| Antal högtalare: | 4 |
| Hörlursutgångar: | 1 |
| Varmluftsgrillning: | Ja |
| HD typ: | 4K Ultra HD |
| Snabb värme: | Ja |
| Operativsystem version: | AOSP |
| Displayteknik: | LED |
| Respons tid: | - ms |
| Grafikupplösningar som stöds: | 3840 x 2160 |
| VESA montering: | Ja |
| Panelmonteringsgränssnitt: | 200 x 200 mm |
| Djup (utan bas): | 87 mm |
| Höjd (utan bas): | 603 mm |
| Bredd (utan bas): | 972 mm |
| Skärmdiameter i centimeter: | 109 cm |
| PC-ingang (D-Sub): | Ja |
| Common Interface Plus (CI+): | Ja |
| Typ av tuner: | Analoog & digitaal |
| Digitalt signalformat: | DVB-S2, DVB-T2 |
| Internet-TV: | Ja |
| Inbyggda ljudavkodare: | Dolby Digital, Dolby Digital AC3 |
| Energiförbrukning (HDR) per 1000 timmar: | - kWu |
| Energieffektivitetsklass (SDR): | G |
| Energiförbrukning (SDR) per 1000 timmar: | - kWu |
| webbläsare: | Ja |
| Enhetsbredd (med stativ): | 972 mm |
| Djupenhet (med stativ): | 202 mm |
| Enhetshöjd (med stativ): | 658 mm |
| Möjlighet att justera skärmmått: | 16:9 |
| Text-TV: | Ja |
| Bläddring: | Ja |
| På/av timer: | Ja |
| Elektronisk TV-guide: | Ja |
| On Screen Display (OSD): | Ja |
| Automatisk kanalsökning: | Ja |
| Undertextfunktion: | Ja |
| Hotellläge: | Ja |
| Firmware-uppgradering möjlig: | Ja |
| Firmware kan uppgraderas via: | USB |
| Antal SCART-portar: | 1 |
| Digitalt ljud, koaxialutgång: | 1 |
| Stativfärg: | Zwart |
| Typ av strömanslutning: | Kabelansluten |
| Wifi: | Ja |
| AC-ingångsspänning: | 100 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Strömförbrukning (typiskt): | 80 W |
| Energieffektivitetsskala: | A tot G |
| Bakplåt: | Nej |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Röra |
| Låddjup: | 680 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 35000 g |
| Ugnstyp: | Elektrisk ugn |
| Typ av strömkontakt: | Utan stickkontakt |
| Ugnens nettokapacitet: | 50 l |
| Antal nivåer: | 4 |
| Cool dörr: | Ja |
| Rengöringstyp: | Hydrolys |
| Dörrmaterial: | Glass, Stainless steel |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50-60 hz |
| Återuppvärmningsfunktion: | Ja |
| Gångjärnssida: | Ned |
| Ljudnivå Lc IEC: | 47 dB |
| Installationsfack, bredd: | 560 mm |
| Installationsfack, djup: | 550 mm |
| Installationsfack, höjd: | 450 mm |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | 3000 W |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Manöverplats: | Övre främre |
| Klocka: | Ja |
| Typ av timer: | Digital |
| Totalt ugn (er) invändig kapacitet: | 50 l |
| Totalt ugn: | 3000 W |
| Topp och undervärme: | Ja |
| Upptiningsfunktion i ugnen: | Ja |
| Normalkokning: | Ja |
| Interiör material: | Emaljerad stål |
| Energiförbrukning (påtvingad konvektion): | 0 kWh |
| Lätt att rengöra: | Ja |
| Mikrovågsugnsfunktion: | Ja |
| Hålla sig varm funktion: | Ja |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Automatisk öppning av dörr: | Nej |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Antal tillagningsprogram: | 18 |
| Ugnens dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Mjukstängande lucka: | Ja |
| Grillgaller ingår: | Ja |
| Bottenvärme: | Ja |
| Grill, hela ytan: | Ja |
| Löstagbar ugnslucka: | Ja |
| Långsam tillagning: | Ja |
| Stektermometer: | Nej |
| Topp, botten och fläkt: | Ja |
| Brödbakningsförmåga: | Ja |
| Pizzatillagningsfunktion: | Ja |
| Temperatur, ugnslucka (max): | 250 ° C |
| Infällbara vred: | Nej |
| Löstagbart glas i ugnsluckan: | Ja |
| Handtag material: | Rostfritt stål |
Ugn Hisense Manualer
8 Oktober 2025
4 September 2025
30 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026