Hisense HDE3211BBUK Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense HDE3211BBUK (29 sidor) i kategorin Ugn. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.1 stjärnor baserat på 8 recensioner. Har du en fråga om Hisense HDE3211BBUK eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/29

DETAILED
INSTRUCTIONS
FOR USE OF ELECTRIC
FREE STANDING
COOKER
HDE3211BWUK
HDE3211BBUK
GB IE MT
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | Ugn |
| Modell: | HDE3211BBUK |
| Produkttyp: | Fristående köksspis |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 4860 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 900 mm |
| Grill: | Nej |
| Antal funktioner: | 2 |
| Sladdlängd: | 0 m |
| Förpackningens bredd: | 644 mm |
| Typ av klocka: | Elektronisk |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Ugnens strömkälla: | Elektrisk |
| Antal ugnar: | 2 |
| Antal automatiska program: | 2 |
| Energiförbrukning (konventionell): | 0.79 kWh |
| Ugnsstorlek: | Stor |
| Självrengörande: | Ja |
| Övervärme: | Nej |
| Färgnamn: | Svart |
| Antal hyllor: | 3 galler |
| Förvaringsfack: | Nej |
| Programmerbar ugn: | Ja |
| Produktens färg: | Svart |
| bruksanvisning: | Ja |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotations- |
| Låddjup: | 710 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 5400 g |
| Wok brännare: | Nej |
| Ugnens bruttokapacitet: | 68 l |
| Ugnens nettokapacitet: | 68 l |
| Antal nivåer: | 5 |
| Rengöringstyp: | Katalytisk |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Material, hölje: | Rostfritt stål |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Typ av spishäll: | Keramisk |
| Antal brännare / zoner matlagning: | 4 |
| Antalet elektriska kokzoner: | 4 |
| Diameter på platta/tillagningsyta 1: | 145 mm |
| Placering av platta/tillagningsyta 4: | Höger bak |
| Typ av platta/tillagningsyta 4: | Medium |
| Typ av platta/tillagningsyta 3: | Medium |
| Placering av platta/tillagningsyta 3: | Vänster bak |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 3: | Elektrisk |
| Diameter på platta/tillagningsyta 4: | 145 mm |
| Typ av platta/tillagningsyta 1: | Medium |
| Placering av platta/tillagningsyta 2: | Höger fram |
| Diameter på platta/tillagningsyta 2: | 180 mm |
| Diameter på platta/tillagningsyta 3: | 145 mm |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 4: | Elektrisk |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 2: | Elektrisk |
| Typ av platta/tillagningsyta 2: | Stor |
| Strömförsörjning till platta/tillagningsyta 1: | Elektrisk |
| Placering av platta/tillagningsyta 1: | Främre till vänster |
| Manöverplats: | Front / Top front |
| Klocka: | Ja |
| Effekt på platta/tillagningsyta 1: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 2: | 1800 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 3: | 1200 W |
| Effekt på platta/tillagningsyta 4: | 1200 W |
| Ugnström: | 2030 W |
| Topp och undervärme: | Nej |
| Typ av ytskikt: | Keramiska |
| Kastrullavkänning: | Nej |
| Boost-funktionen: | Nej |
| Handtagets färg: | Rostfritt stål |
| Invändigt ytskikt: | Emalj |
| Bottenvärme: | Nej |
| Ugnens placering: | Botten |
| Löstagbara hyllor: | Ja |
| Typ av skena: | Stålskenor |
| Enkel att rengöra (ugn): | Ja |
| Ugn 2, storlek: | Liten |
| Ugn 2, strömkälla: | Elektrisk |
| Ugn 2, placering: | Övre |
| Ugn 2, nettokapacitet: | 31 l |
| Ugn 2, bruttokapacitet: | 31 l |
| Ugn 2, grill: | Ja |
| Ugn 2, grillens effekt: | 1600 W |
| Ugn 2, visningsruta: | Ja |
| Ugn 2, Antal hyllor: | 1 galler |
| Ugn 2, invändig lampa: | Ja |
| Ugn 2, energiförbrukning (normal): | 0.5 kWh |
| Grillpanna: | Nej |
| Ugnsgaller: | Ja |
| På/av-lampa: | Ja |
| Ugn 2, typ av grill: | Grill med fast hastighet |
| Ugn 2, Antal paneler med glasdörrar: | 2 |
| Ugn 2, material i dörr: | Glas |
| Ugn 2, dörröppning: | Nedfällbar öppning |
| Ugn 2, Teleskophyllor: | Nej |
| Ugn 2, Antal hyllpositioner: | 3 |
| Grillplattans handtag: | Ja |
| Löstagbara hyllskenor: | Ja |
| Ugn 2, vanlig tillagning: | Ja |
| Ugn 2, effekt: | 1900 W |
| Övre och nedre uppvärmning (ugn 2): | Ja |
| Ugn 2, konvektionstillagning: | Nej |
| Ugn 2, upptiningsfunktion: | Nej |
| Basvärme och fläkt: | Ja |
| Ugn 2, Antal funktioner: | 4 |
| Ugn 2, återuppvärmningsfunktion: | Nej |
| Ugn 2, Grillfunktion med fläkt: | Nej |
| Ugn 2, Toppvärme: | Ja |
| Ugn 2, Bottenvärme: | Ja |
| Ugn 2, Programmerbar: | Ja |
| Hällen har varmhållningsfunktion: | Nej |
| Antal grillplattehandtag: | 1 |
| Material i grillpannans handtag: | Metall |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense HDE3211BBUK ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Ugn Hisense Manualer
8 Oktober 2025
4 September 2025
30 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juli 2025
29 Juni 2025
Ugn Manualer
Nyaste Ugn Manualer
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026