Hisense WDBL1014V Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WDBL1014V
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WDBL1014V (24 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 17 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 2 recensioner. Har du en fråga om Hisense WDBL1014V eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/24

Gebruikerhandleiding
Alvorens dit apparaat te gaan bedienen, moet u deze
gebruikershandleiding zorgvuldig doorlezen en voor toekomstig
gebruik bewaren
X08060310A
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDBL1014V |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 74000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 660 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Antal torkprogram: | 4 |
| Förpackningens bredd: | 680 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Ljudnivå (torkning): | 63 dB |
| Antal tvättprogram: | 12 |
| Tvättprogram: | Baby care, Cotton, Wool, Intensive/outdoor, Mix, Quick, Synthetics, Spin/drain, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 10 kg |
| Produktens färg: | Black, White |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary, Touch |
| Låddjup: | 710 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 80000 g |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 14000 l |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 71 dB |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.92 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 48 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 184 kWh |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | - l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 6.8 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | - l |
| Tork-kapacitet: | 7 kg |
| Årlig energiförbrukning tvätt & torkning: | 1360 kWh |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 32000 l |
| Halv-belastning: | Ja |
| Cykeltidstvätt: | 260 min |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WDBL1014V ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026