Hisense WFBL8014V Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WFBL8014V
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WFBL8014V (3 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 25 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hisense WFBL8014V eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/3

WFBL8014V
2006359
快速指南
洗衣机研发部
128g铜版纸
英文
X08080708
X08080708
版本号
设计
审 核
工 艺
标准化
更改单编号
会签
会签
批准
图形识别符号
重 量比 例
第 1 张 共 3张
C
后附图纸两页
技术要求
1.材料:128g铜版纸,正反面印刷;
2.印刷为黑白色单色印刷;
3.所有印刷内容正确、清晰,不得有漏印、误印,无印刷缺陷;
4.幅面:(290±1)X(210±1),(单位:mm);
5.未注公差按照GB/T 1804-m;
6.颜色及整体效果必须经过研发部确认后方能生产,产品检验以封样件为准;
7.符合RoHS现行标准要求和REACH指令。
赵悦
201
9.08.14
崔维明
2019.08.14
刘泽旺
2019.08.14
程木聪
2019.08.14
石伟泽 2019.08.14
XECN004226
刘松
2019.08.14
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WFBL8014V |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 73000 g |
| Bredd: | 600 mm |
| Djup: | 595 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 655 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 55 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Baby care, Black, Blouse/shirt, Cotton, Eco, Wool, Mix, Sport, Synthetics, Delicate/silk |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Låddjup: | 660 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 78000 g |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10500 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 58 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 170 kWh |
| Material, trumma: | Plast/rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Auto diagnostik: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WFBL8014V ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026