Hisense WFVB6010EM Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WFVB6010EM
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WFVB6010EM (36 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 41 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.7 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hisense WFVB6010EM eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/36

Before operating this unit, please read this manual thoroughly,
and retain for future reference
USER’S OPERATION MANUAL
WFMB6010E
M/WFMB6010EMS/WFMB6010EMT
WFVB6010EM/WFVB6010EMS/WFVB6010EMT
WFRB6010EM/WFRB6010EMS/WFRB6010EMT
WFHB6010EM/WFHB6010EMS/WFHB6010EMT
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WFVB6010EM |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 57000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 460 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 680 mm |
| Ljudnivå (tvätt): | 60 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 70 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Blouse/shirt, Cotton, Cottons 20°C, Eco, Hygiene/anti-allergy, Mix, Rinse, Spin, Sport, Steam, Wave wash, Wool |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Fälgfärg: | Svart |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 515 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 60000 g |
| trumrengöring: | Ja |
| Energiklass: | E |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Dörr färg: | Transparent |
| Lucköppning: | Sidoöppning |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Vattenförbrukning per omgång: | 40 l |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.49 W |
| Ansluten effekt: | 1800 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Material, trumma: | Rostfritt stål |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.49 W |
| Indikator för LED-programstadie: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WFVB6010EM ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026