Hisense WFEH1014VJ Bruksanvisning
Hisense tvättmaskin WFEH1014VJ
Läs gratis den bruksanvisning för Hisense WFEH1014VJ (34 sidor) i kategorin tvättmaskin. Guiden har ansetts hjälpsam av 48 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Hisense WFEH1014VJ eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/34

说明书
80g胶版纸
X08060130
X08060130
版本号
设计
审 核
工 艺
标准化
更改单编号
会签
会签
批准
图形识别符号
重 量比 例
第 张 共 张
B
后附图纸 页33
(语言顺序为英语、西班牙语、葡萄牙语)
技术要求
1. 80g材料: 双胶纸,正反面印刷;
2.印刷为黑白色单色印刷;
3.所有印刷内容正确、清晰,不得有漏印、误印,无印刷缺陷;
4.210X 145mm幅面:() (),(单位:);± ±3 3
5.GB1800 .IT15未注公差按照(现行) ;
6.颜色及整体效果必须经过研发部确认后方能生产,产品检验以封样件为准;
7 RoHSREACH.符合 现行标准要求和指令。
平度通用
1885442
王希芳 2017.06.26
崔维明 2017.06.26
李帅民 2017.06.26
程木聪 2017.06.26 石伟泽 2017.06.26
刘松 2017.06.26
XECN001244
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hisense |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WFEH1014VJ |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 660 mm |
| Höjd: | 845 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Självrengörande: | Ja |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Blouse/shirt, Cotton, Hand/wool, Wool, Mix, Night, Quick, Synthetics, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 10 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10500 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Nej |
| Dörr färg: | Svart |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 71 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 191 kWh |
| Material, trumma: | Plast/rostfritt stål |
| Extrasköljning: | Ja |
| Miljövänlig rengöring av trumman: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hisense WFEH1014VJ ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
tvättmaskin Hisense Manualer
27 Januari 2026
7 Oktober 2025
6 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
5 Oktober 2025
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026