Hotpoint AQD1171D Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint AQD1171D (84 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 28 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
84
Nedladdningar
1.768
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | AQD1171D |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 75000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 616 mm |
| Höjd: | 890 mm |
| Antal torkprogram: | 3 |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Ljudnivå (tvätt): | 53 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | 59 dB |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Cotton, Wool, Mix, Synthetics |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 11 kg |
| Torkprogram: | Wool, Cotton, Synthetics |
| Produktens färg: | Silver, White |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| Låddjup: | 690 mm |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 71 l |
| Tittfönster: | Ja |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | 83 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.13 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Restfukt: | 44 % |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | - l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 6.73 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 62 l |
| Tork-kapacitet: | 7 kg |
| Skrynkelreducering: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026