Hotpoint AQS73D 29 EU/A Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint AQS73D 29 EU/A (72 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 15 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
12.2 MB
Antal sidor
72
Nedladdningar
1.468
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | AQS73D 29 EU/A |
| Inbyggd display: | Ja |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 63100 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 446 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 1.7 m |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nej |
| Cykeltid (max): | 186 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Blouse/shirt, Cotton, Eco, Hand/wool, Mix, Synthetics, White |
| Justerbar temperatur: | Ja |
| Minsta centrifugeringshastighet: | - RPM |
| Displaybelysning: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Titan |
| Skärmtyp: | LED |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary, Touch |
| Låddjup: | 520 mm |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 10428 l |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Tvättklass: | A |
| Belysningsfärg: | Bärnsten |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Energieffektivitetsskalning: | A+++ till D |
| Ström: | 10 A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 48 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Fördröjd start timer: | Nej |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 78 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.908 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 8 W |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 175 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Wi-Fi-styrning: | Nej |
| Löstagbar överdel: | Nej |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026