Hotpoint Aquatis AQ9F 492 U Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint Aquatis AQ9F 492 U (72 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 8 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
72
Nedladdningar
1.053
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | Aquatis AQ9F 492 U |
| Typ av operation: | Touch |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Inbyggd display: | Nee |
| Vikt: | 23912 g |
| Bredd: | 890 mm |
| Djup: | 499 mm |
| Nettoskatt: | 143 W |
| Sladdlängd: | 1.3 m |
| Ljudnivå: | 53 dB |
| Energie-efficiëntieklasse: | A |
| Årlig-energiförbrukning: | 35 kWu |
| Snäll: | Muurmontage |
| Motoreffekt: | 140 W |
| Avgasanslutningsdiameter: | 150 mm |
| Belysningsstyrka: | 238 Lux |
| Motor ingår: | Ja |
| Antal motorer: | 1 |
| Husmaterial: | Roestvrijstaal |
| Maximal utsugskapacitet: | 714.4 m³/uur |
| Extraktionsmetod: | Afvoerend/recirculerend |
| Vätskedynamisk effektivitetsklass: | A |
| Ljuseffektivitetsklass: | A |
| Fettfilter effektivitetsklass: | B |
| Minsta avstånd från elektrisk häll: | 450 mm |
| Minsta avstånd från gasspis: | 600 mm |
| Antal lampor: | 2 gloeilamp(en) |
| Typ lampa: | LED |
| Soort vetfilter: | Aluminium |
| Höjd (min): | 928 mm |
| Höjd (max): | 1258 mm |
| Strömlampa: | 1.5 W |
| Maximal återcirkulationskapacitet: | 431 m³/uur |
| Avtagbart filter: | Ja |
| Antal filter: | 2 stuk(s) |
| Antal hastigheter: | 3 |
| Nuvarande: | 10 A |
| Automatisk avstängning: | Ja |
| Intensivt läge: | Ja |
| Ljudnivå (intensiv hastighet): | 65 dB |
| Dimbar belysning: | Ja |
| Filter som tål maskindisk: | Ja |
| Höjd utan skorsten: | 323 mm |
| Certifiering: | CE, VDE |
| AC-ingångsspänning: | 220 - 240 V |
| AC-ingångsfrekvens: | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala: | A+++ tot D |
| Typ motor: | BLDC |
| Indikatorfilterrengöring: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026