Hotpoint ARTXF 149 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint ARTXF 149 (60 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 28 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
60
Nedladdningar
406
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | ARTXF 149 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| Timer: | Ja |
| Vikt: | 155000 g |
| Bredd: | 305 mm |
| Djup: | 702 mm |
| Höjd: | 817 mm |
| Ljudnivå: | 50 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Vormfaktor: | Tower |
| Antal tvättprogram: | 15 |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black |
| Uteffekt: | 7200 W |
| Frekvens: | 45/65 Hz |
| Säkerhet: | IEC 62040-1, IEC 60950-1 |
| Seriell port(ar): | 1 |
| Effektivitet: | 92 procent |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Batteriteknik: | Nikkel-Cadmium (NiCd) |
| Type beeldscherm: | LCD |
| Batterityp: | 32x7Ah |
| Antal AC-utgångar: | - AC-uitgang(en) |
| Uteffektkapacitet: | 8 kVA |
| Ingångsdriftspänning (min): | 110 V |
| Ingångsdriftspänning (max): | 456.5 V |
| Utgångsdriftspänning (min): | 220 V |
| Utgångsdriftspänning (max): | 415 V |
| Antal ingångsfaser: | 3 |
| Typisk backuptid vid halv belastning: | - min |
| Typisk backuptid vid full laddning: | 10 min |
| Utspänning THD: | 3 procent |
| Ingångseffektfaktor: | 0.99 |
| Antal utgångsfaser: | 1 |
| Ingångsström THD: | 4.5 procent |
| Uteffektfaktor: | 0.9 |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Toppmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Vattenförbrukning per omgång: | 42 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Extrasköljning: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026