Hotpoint BI WMHG 71483 UK N Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint BI WMHG 71483 UK N (4 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 21 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.2 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
4
Nedladdningar
1.458
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | BI WMHG 71483 UK N |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 66000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 545 mm |
| Höjd: | 820 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 205 min |
| Antal tvättprogram: | 14 |
| Energiförbrukning per 100 cykler: | 69 kWh |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Baby care, Bedding, Colour, Cottons 40°C, Cottons 60°C, Delicate/silk, Down wear/duvet, Eco, Mix, Pre-wash, Synthetics, Wool |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Invändigt material: | Plast |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Rotary, Touch |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Energiklass: | D |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | A |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Drum volym: | 52 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 72 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Funktion för strykjärnstorrt: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | 44 l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.69 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Skumkontrollssystem: | Ja |
| Av- och på-knapp: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026