Hotpoint FF4D X Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint FF4D X (12 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 27 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint FF4D X eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

GBGB
GBGB
GB
REFRIGERATOR/FREEZER COMBINATION
4DB
4DX
Contents
Installation, 2-3
Positioning and connection
Description of the appliance, 4-5
Control panel
Overall view
Start-up and use, 6-7
Starting the appliance
Chiller system
Using the refrigerator to its full potential
Using the freezer to its full potential
Maintenance and care, 8
Switching the appliance off
Cleaning the appliance
Avoiding mould and unpleasant odours
Holiday function
Replacing the light bulb
Precautions and tips, 9
General safety
Disposal
Respecting and conserving the environment
Troubleshooting, 10
Guarantee, 11
After Sales Service, 12
Operating Instructions
English,1
GB
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | FF4D X |
| Inbyggd display: | LED |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 740 mm |
| Höjd: | 1900 mm |
| Fryskapacitet: | 8 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Inbyggd frys: | Ja |
| Produktens färg: | Silver |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 12 h |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Klimatkategori: | SN-ST |
| Äggfack: | Ja |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Fryskapacitet brutto: | 138 l |
| Frysfritt system: | Nej |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Total kapacitet, brutto: | 438 l |
| Kylkapacitet brutto: | 300 l |
| Anti-bakteriell funktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint FF4D X ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026