Hotpoint NMBL 1922 CVW/HA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint NMBL 1922 CVW/HA (60 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 24 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint NMBL 1922 CVW/HA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/60

I
Istruzioni per luso
COMBINATO FRIGORIFERO/CONGELATORE
Italiano, 1English,13
GBI
NMBL 1922 CVW/HA
Sommario
Installazione, 2
Posizionamento e collegamento
Descrizione dellapparecchio, 3-4
Pannello di controllo
Vista dinsieme
Accessori, 5
Avvio e utilizzo, 6-7
Avviare lapparecchio
Sistema di raffreddamento
Utilizzare al meglio il frigorifero
Utilizzare al meglio il congelatore
Manutenzione e cura, 8-9
Escludere la corrente elettrica
Pulire lapparecchio
Evitare muffe e cattivi odori
Sbrinare lapparecchio
Sostituire la lampadina
Precauzioni e consigli, 10
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Anomalie e rimedi, 11
Assistenza, 12
Assistenza attiva 7 giorni su 7
Français, 25
F
Polski, 37
PL
Slovenèina, 49
SL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | NMBL 1922 CVW/HA |
| Bredd: | 700 mm |
| Djup: | 710 mm |
| Höjd: | 1910 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 315 kWh |
| Energiförbrukning: | 0.94 kWh/24h |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 12 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Ja |
| Inbyggd frys: | Ja |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Kylmedium: | R600 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 21 h |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Isbricka: | Ja |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 395 l |
| Ljudnivå Lc IEC: | 41 dB |
| Klimatkategori: | N-ST |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Äggfack: | Ja |
| Frys - Antal hyllor: | 2 |
| Fryskapacitet netto.: | 113 l |
| Frysfritt system: | Nej |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 282 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint NMBL 1922 CVW/HA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026