Hotpoint HAFC8 TIA22SX Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint HAFC8 TIA22SX (84 sidor) i kategorin kylskåp. Denna manual har varit användbar för 16 personer och betygsatt av 5 användare till ett genomsnitt på 4.6 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
12.1 MB
Antal sidor
84
Nedladdningar
356
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | HAFC8 TIA22SX |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 73000 g |
| Bredd: | 596 mm |
| Djup: | 678 mm |
| Höjd: | 1912 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 252 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 1.6 m |
| Fryskapacitet: | 11 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Flaskställ: | Nej |
| Automatisk avfrostning (frys): | Ja |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Färgnamn: | Saturn Steel |
| Elektronisk styrning: | Ja |
| Ventilation: | Nej |
| Antal justerbara hyllor: | 2 |
| Produktens färg: | Rostfritt stål |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 17 h |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Lamptyp: | LED |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 1 A |
| Total kapacitet netto: | 335 l |
| Bulleremission, klass: | C |
| Ljudnivå Lc IEC: | 40 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Automatisk avfrostning (kyl): | Ja |
| Multi-luftflödessystem (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 4 |
| Superkylningsfunktion: | Nej |
| Dörröppningslarm: | Nej |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Barnsäkert: | Nej |
| Ansluten effekt: | - W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 104 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
| Kylkapacitet netto: | 231 l |
| Färska zon fack: | Ja |
| Vattenberedare: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
| Fellarm: | Ja |
| Felindikation: | Ja |
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026