Hotpoint HFEL501P Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint HFEL501P (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 28 personer och betygsatt av 2 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
1.9 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.398
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | HFEL501P |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 60000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 419 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 60 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1000 RPM |
| Cykeltid (max): | 220 min |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Baby care, Black, Blouse/shirt, Cotton, Hand/wool, Mix, Night, Quick, Synthetics, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 5 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 7546 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 40 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Centrifugering klass: | C |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Cykeltid (snabb-programmet): | 15 min |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.894 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 8 W |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Restfukt: | 62 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 163 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026