Hotpoint HY6F 5551P Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint HY6F 5551P (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 20 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.4 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.792
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | HY6F 5551P |
| Inbyggd display: | Nej |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 534 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Ljudnivå (tvätt): | 60 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1550 RPM |
| Cykeltid (max): | 189 min |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Baby care, Black, Blouse/shirt, Cold, Cotton, Hand/wool, Quick, Synthetics, White, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 6 kg |
| Vattenkapacitet: | Kall |
| Produktens färg: | Vit |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 8228 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 52 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 80 dB |
| Fördröjd start: | 24 h |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.03 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Lastbalansering systemet: | Ja |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 193 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026