Hotpoint HZ2022.1 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint HZ2022.1 (12 sidor) i kategorin Frys. Guiden har ansetts hjälpsam av 33 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint HZ2022.1 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/12

GB
FREEZER
HZ2022.1
Operating Instructions
English
GB
Contents
Installation, 2-3
Positioning and connection
Description of the appliance, 4
Overall view
Start-up and use, 5
Starting the appliance
Using the freezer to its full potential
Maintenance and care, 6
Switching the appliance off
Cleaning the appliance
Avoiding mould and unpleasant odours
Defrosting the appliance
Precautions and tips, 7
General safety
Disposal
Respecting and conserving the environment
Troubleshooting, 8
Guarantee, 9
After Sales Service, 10
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | Frys |
| Modell: | HZ2022.1 |
| Produkttyp: | Frysskåp |
| Bredd: | 540 mm |
| Djup: | 550 mm |
| Höjd: | 1220 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 224 kWh |
| Förpackningens bredd: | 600 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+ |
| Fryskapacitet: | 5 kg/24h |
| antal stjärnor: | 4* |
| Produktens färg: | Vit |
| Låddjup: | 610 mm |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 14 h |
| Apparatens placering: | Inbyggd |
| Isbricka: | Ja |
| Redo för anpassad panel: | Nej |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Inbyggd lampa: | Ja |
| Frys - Antal hyllor: | 6 |
| Fryskapacitet netto.: | 132 l |
| Fryskapacitet brutto: | 155 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint HZ2022.1 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
Frys Hotpoint Manualer
23 Mars 2026
3 Mars 2026
6 Juli 2025
5 Juli 2025
5 Juli 2025
4 Juli 2025
4 Juli 2025
2 Juli 2025
26 Juni 2025
26 Juni 2025
Frys Manualer
Nyaste Frys Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
30 Mars 2026
30 Mars 2026
29 Mars 2026