Hotpoint MTM 1521 VR/HA Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Hotpoint MTM 1521 VR/HA (72 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.2 stjärnor baserat på 9 recensioner. Har du en fråga om Hotpoint MTM 1521 VR/HA eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/72

I
FRIGORIFERO 2 PORTE
Istruzioni per luso
Sommario
Installazione, 2
Posizionamento e collegamento
Reversibilità apertura porte
Descrizione dellapparecchio, 3
Vista dinsieme
Avvio e utilizzo, 4-5
Avviare lapparecchio
Regolazione della temperatura
Sistema di raffreddamento
Utilizzare al meglio il frigorifero
Utilizzare al meglio il congelatore
Manutenzione e cura, 6
Escludere la corrente elettrica
Pulire lapparecchio
Evitare muffe e cattivi odori
Sbrinare lapparecchio
Sostituire la lampadina
Precauzioni e consigli, 7
Sicurezza generale
Smaltimento
Risparmiare e rispettare lambiente
Anomalie e rimedi, 8
Assistenza, 9
Assistenza attiva 7 giorni su 7
MTM 1521 VR/HA
MTM 1522 VR/HA
MTM 1523 VR/HA
Français, 21Italiano, 1
Portuges,
51
English,11
GBFI
PES
Espanol, 41
Nederlands
,
31
NL
Polski, 61
PL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | MTM 1521 VR/HA |
| Enhetsplacering: | Vrijstaand |
| Typ av operation: | Draaiknop |
| Färg på produkten: | Wit |
| Dörrgångjärn: | Rechts |
| Inbyggd display: | Ja |
| Värmekälla: | Electrisch |
| Vikt: | 39500 g |
| Bredd: | 597 mm |
| Djup: | 508 mm |
| Höjd: | 846 mm |
| Plugg typ: | Type C |
| Typ av laddare: | Voorbelading |
| Torksystem: | Warmtepomp |
| Dörr stil: | Glazen deur |
| Dörrfärg: | Wit |
| Sladdlängd: | 1.5 m |
| Trumminnehåll: | 7 l |
| Fördröjd starttimer: | Ja |
| Startfördröjning: | 24 uur |
| Indikering av återstående tid: | Ja |
| Barnlås: | Ja |
| Wi-Fi-kontroll: | Nee |
| Vattennivåindikator: | Nee |
| Antal torkprogram: | 15 |
| Torkningsklass: | B |
| Cykelns längd: | 179 min |
| Ljudnivå: | 81 dB |
| Anti-veck funktion: | Nee |
| Energie-efficiëntieklasse: | A++ |
| Energie consumptie: | 0.96 kWu |
| Årlig-energiförbrukning: | 212 kWu |
| Förpackningens vikt: | 40500 g |
| Förpackningens bredd: | 650 mm |
| Djuppackning: | 535 mm |
| Förpackningshöjd: | 885 mm |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24h |
| Avfrostningsfunktion: | Ja |
| Inbyggd frys: | Ja |
| Justerbar centrifughastighet: | Nee |
| Kylmedium: | R290 |
| Dörrpanel ingår: | Nee |
| Självrengörande: | Nee |
| Inverterteknik: | Nee |
| Närfältskommunikation (NFC): | Nee |
| Dags att stänga av: | 30 min |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Färgnamn: | Weiß |
| Låg inbyggd kapacitet (öppen upptill): | Nee |
| Ursprungsland: | Turkije |
| Varningssignal: | Ja |
| Extra torr: | Ja |
| Strömförbrukning (i standby): | 0.5 W |
| Strömförbrukning (när avstängd): | 0 W |
| Belysning i trumma: | Nee |
| Anti-allergi funktion: | Nee |
| Inbyggt kondensavlopp: | Ja |
| Justerbar torrhetsgrad: | Ja |
| Djup med stängd dörr: | 508 mm |
| Nominell kapacitet: | 7 kg |
| Type beeldscherm: | LCD |
| Energieffektivitetsskala: | A+++ tot D |
| Indikatorfilterrengöring: | Ja |
| Indikator för full vattentank: | Ja |
| Torkprogram: | Wool, Sport, Timed, Quick, Freshen-up, Eco, Jeans/denim, Lingerie, Cotton, Iron dry, Cupboard dry |
| Produktens färg: | Vit |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 22 h |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Fryskapacitet netto.: | 61 l |
| Kylkapacitet netto: | 204 l |
| Anti-bakteriell funktion: | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Hotpoint MTM 1521 VR/HA ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Hotpoint Manualer
25 Mars 2026
25 Mars 2026
23 Mars 2026
12 Mars 2026
5 Mars 2026
8 Februari 2026
11 Oktober 2025
11 Oktober 2025
18 September 2025
12 September 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026