Hotpoint NDB 9635 BS UK Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint NDB 9635 BS UK (4 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 14 personer och betygsatt av 9 användare till ett genomsnitt på 5.0 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
4
Nedladdningar
563
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | NDB 9635 BS UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 66000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 540 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Cotton, Delicate/silk, Down wear/duvet, Hygiene air refresh, Hygiene/anti-allergy, Rinse & spin, Spin/drain, Steam, Synthetics |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | B |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | D |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 56 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 307 kWh |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 9 kg |
| Torkprogram: | Cotton, Delicate/silk, Down wear/duvet, Hygiene/anti-allergy, Hygienic freshen-up, Steam, Synthetics |
| Produktens färg: | Svart |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 980 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | B |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 58 l |
| Dörr färg: | Svart, silver |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 75 dB |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.563 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 65 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 0.307 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 50 l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 560 min |
| Skrynkelreducering: | Nej |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Djup med stängd lucka: | 574 mm |
| Cykeltidstvätt: | 228 min |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026