Hotpoint NDD 9725 DA UK Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint NDD 9725 DA UK (4 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 10 personer och betygsatt av 8 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
4
Nedladdningar
571
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | NDD 9725 DA UK |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 73400 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Sladdlängd: | 1.2 m |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1600 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Tvättprogram: | Cotton, Cottons 40°C, Cottons 60°C, Delicate/silk, Down wear/duvet, Hygiene/anti-allergy, Rinse & spin, Spin/drain, Steam, Wool |
| Energieffektivitetsklass (tvätt): | B |
| Energieffektivitetsklass (tvätt och torkning): | E |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt): | 57 kWh |
| Energiförbrukning per 100 cykler (tvätt och torkning): | 414 kWh |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 9 kg |
| Torkprogram: | Cotton, Delicate/silk, Down wear/duvet, Hygiene/anti-allergy, Steam, Synthetics, Wool |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Buttons, Rotary, Touch |
| Djup med öppen dörr: | 1045 mm |
| AC-inspänning: | 220-240 V |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 13 A |
| Bulleremission, klass: | C |
| Laddning: | Frontmatad |
| Strömväxlingsteknik: | Ja |
| Drum volym: | 71 l |
| Dörr färg: | Svart |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | A |
| Ljudnivå (spinn): | - dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 0.57 kWh |
| Återstående tidindikering: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.5 W |
| Ansluten effekt: | 1850 W |
| Funktion för att lägga till klädesplagg (paus): | Ja |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | 66 l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | 0.414 kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | 50 l |
| Tork-kapacitet: | 7 kg |
| Cykeltid tvätt & torkning: | 590 min |
| Skrynkelreducering: | Nej |
| Av- och på-knapp: | Ja |
| Djup med stängd lucka: | 624 mm |
| Cykeltidstvätt: | 228 min |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026