Hotpoint SWMD10437 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint SWMD10437 (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 6 personer och betygsatt av 4 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.706
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | SWMD10437 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 73000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 56 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Cykeltid (max): | 220 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Daily care, Easy care, Hand/wool, Mix |
| Sköljstopp: | Ja |
| Nominell kapacitet: | 10 kg |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Låddjup: | 650 mm |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 12810 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 76 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1243 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 8 W |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 235 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Halv-belastning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026