Hotpoint SWMD8237 Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint SWMD8237 (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 17 personer och betygsatt av 3 användare till ett genomsnitt på 4.3 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
0.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.606
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | SWMD8237 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 74000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 605 mm |
| Höjd: | 850 mm |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A+++ |
| Ljudnivå (tvätt): | 53 dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1200 RPM |
| Cykeltid (max): | 215 min |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Doseringsassistent: | Ja |
| Tvättprogram: | Hygiene/anti-allergy, Black, Cotton, Hand/wool, Quick, Steam, Synthetics, Delicate/silk |
| Nominell kapacitet: | 8 kg |
| Pausfunktion: | Ja |
| Produktens färg: | Vit |
| Skärmtyp: | LCD |
| Kontrolltyp: | Knappar |
| Låddjup: | 650 mm |
| Årlig vattenförbrukning tvätt: | 11594 l |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 62 l |
| Dörr färg: | Vit |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Centrifugering klass: | B |
| Ljudnivå (spinn): | 79 dB |
| Justerbar centrifugeringshastighet: | Ja |
| Vattenförbrukning per omgång: | - l |
| Energiförbrukning vid tvätt: | 1.044 kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 8 W |
| Restfukt: | 53 % |
| Årlig energiförbrukning tvätt: | 193 kWh |
| Strömförbrukning i avslaget läge: | 0.5 W |
| Extrasköljning: | Ja |
| Halv-belastning: | Ja |
| Överfyllnadsskydd: | Ja |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026