Hotpoint WDPG8640G Bruksanvisning PDF Ladda ner
Ladda ner nedan manualen på svenska för Hotpoint WDPG8640G (16 sidor) i kategorin tvättmaskin. Denna manual har varit användbar för 24 personer och betygsatt av 6 användare till ett genomsnitt på 4.9 stjärnor. Klicka på ladda ner för att ladda ner den eller läs online för att öppna vår samtidiga läsare.
Nedladdningsinformation
Filformat
PDF
Filstorlek
2.0 MB
Antal sidor
16
Nedladdningar
1.799
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Hotpoint |
| Kategori: | tvättmaskin |
| Modell: | WDPG8640G |
| Inbyggd display: | Ja |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 540 mm |
| Höjd: | 890 mm |
| Antal torkprogram: | 3 |
| Förpackningens bredd: | 640 mm |
| Energieffektivitetsklass (gammal): | A |
| Ljudnivå (tvätt): | - dB |
| Maximal centrifugeringshastighet: | 1400 RPM |
| Ljudnivå (torkning): | - dB |
| Antal tvättprogram: | 16 |
| Nominell kapacitet (tvätt): | 8 kg |
| Torkprogram: | Cotton, Synthetics |
| Produktens färg: | grafit |
| Låddjup: | 650 mm |
| Vikt inkl. förpackning: | 73000 g |
| Tvättklass: | A |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Vänster |
| Laddning: | Frontmatad |
| Drum volym: | 58 l |
| Fördröjd start timer: | Ja |
| Energiförbrukning vid tvätt: | - kWh |
| Barnsäkert: | Ja |
| Restfukt: | 44 % |
| Vattenförbrukning tvätt & torkning per cykel: | - l |
| Energiförbrukning vid disk och torkning: | - kWh |
| Vattenförbrukning per tvätt: | - l |
| Tork-kapacitet: | 6 kg |
| Årlig vattenförbrukning tvätt & torkning: | 12000 l |
tvättmaskin Hotpoint Manualer
1 April 2026
25 Mars 2026
21 Mars 2026
31 Januari 2026
30 Januari 2026
tvättmaskin Manualer
Nyaste tvättmaskin Manualer
3 April 2026
3 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026