Indesit RA 24 I S Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Indesit RA 24 I S (40 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 18 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.5 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om Indesit RA 24 I S eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/40

GB
2-DOOR FRIDGE
RA 24 L S
Contents
Installation, 2
Positioning and connection
Reversible doors
Description of the appliance, 3
Overall view
Start-up and use, 4
Starting the appliance
Setting the temperature
Using the refrigerator to its full potential
Using the freezer to its full potential
Maintenance and care, 5
Switching the appliance off
Cleaning the appliance
Avoiding mould and unpleasant odours
Defrosting the appliance
Replacing the light bulb
Precautions and tips, 6
General safety
Disposal
Respecting and conserving the environment
Troubleshooting, 7
Assistance, 8
Operating Instructions
English,1
GB
Nederlands, 17
Deutsch, 9
NLD
Polski, 25Magyar, 33
HUPL
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Indesit |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | RA 24 I S |
| Bredd: | 550 mm |
| Djup: | 600 mm |
| Höjd: | 1390 mm |
| Fryskapacitet: | 2.5 kg/24h |
| antal stjärnor: | 4* |
| Inbyggd frys: | Nej |
| Strömförsörjning: | 220-240(V), 50(Hz) |
| Produktens färg: | Silver |
| Antal hyllor i frysen: | 3 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Total kapacitet netto: | 227 l |
| Ansluten effekt: | 110 W |
| Fryskapacitet netto.: | 43 l |
| Fryskapacitet brutto: | 43 l |
| Total kapacitet, brutto: | 230 l |
| Kylkapacitet brutto: | 187 l |
| Kylkapacitet netto: | 184 l |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Indesit RA 24 I S ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Indesit Manualer
17 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
11 Februari 2026
22 September 2025
2 September 2025
7 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026