Indesit XIT8 T2E W Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för Indesit XIT8 T2E W (15 sidor) i kategorin kylskåp. Guiden har ansetts hjälpsam av 42 personer och har ett genomsnittsbetyg på 5.0 stjärnor baserat på 6 recensioner. Har du en fråga om Indesit XIT8 T2E W eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/15

www.indesit.com/register
Bruksanvisning
Produktspecifikationer
| Varumärke: | Indesit |
| Kategori: | kylskåp |
| Modell: | XIT8 T2E W |
| Inbyggd display: | Nej |
| Vikt: | 67000 g |
| Bredd: | 595 mm |
| Djup: | 655 mm |
| Höjd: | 1888 mm |
| Årlig energiförbrukning: | 245 kWh |
| Ismaskin: | Nej |
| Sladdlängd: | 2.45 m |
| Fryskapacitet: | 4 kg/24h |
| Frysläge: | Bottom-placerade |
| antal stjärnor: | 4* |
| Semesterfunktion: | Nej |
| Antal kompressorer: | 1 |
| Justerbara fötter: | Ja |
| Kylsystem: | Ventilerad |
| Produktens färg: | Vit |
| Lagringstid vid strömavbrott: | 16 h |
| AC-inspänning: | 220 - 240 V |
| Energiklass: | E |
| Antal hyllor i frysen: | 4 |
| Apparatens placering: | Fristående |
| Växelström Frekvens: | 50 hz |
| Gångjärnssida: | Höger |
| Hängbar dörr: | Ja |
| Hyllor material: | Härdat glas |
| Energieffektivitetsskalning: | A till G |
| Ström: | 1.2 A |
| Total kapacitet netto: | 320 l |
| Bulleremission, klass: | D |
| Ljudnivå Lc IEC: | 42 dB |
| Klimatkategori: | SN-T |
| Minsta drifttemperatur: | 10 ° C |
| Maximal arbetstemperatur: | 43 ° C |
| Innerbelysning, kyl: | Ja |
| Frostfri (kyl): | Ja |
| Antal vegetabiliska lådor: | 1 |
| Antal dörrfack, kylskåp: | 3 |
| Superkylningsfunktion: | Ja |
| Ansluten effekt: | 150 W |
| Frys - Antal hyllor: | 3 |
| Fryskapacitet netto.: | 97 l |
| Funktion för snabbinfrysning: | Nej |
| Kylkapacitet netto: | 223 l |
| Färska zon fack: | Nej |
| Frostfri (frys): | Ja |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med Indesit XIT8 T2E W ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
kylskåp Indesit Manualer
17 Mars 2026
17 Mars 2026
16 Mars 2026
11 Februari 2026
22 September 2025
2 September 2025
7 Juli 2025
7 Juli 2025
6 Juli 2025
6 Juli 2025
kylskåp Manualer
Nyaste kylskåp Manualer
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
1 April 2026