McIntosh MA6600 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MA6600 (28 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 66 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.8 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MA6600 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/28

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MA6600
Integrated Amplifier
Owner’s Manual
The HD Radio Ready logo
is a proprietary trademark
of iBiquity Digital Corp.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MA6600 |
| Vikt: | 34100 g |
| Bredd: | 444.5 mm |
| Djup: | 558.8 mm |
| Höjd: | 193.7 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 2.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| Toppeffekt per kanal: | 200 W |
| RMS uteffekt per kanal (4 Ohm): | 200 W |
| RMS uteffekt per kanal (8 Ohm): | 200 W |
| Linjeingångar (RCA): | 14 |
| Linjeutgångar (RCA): | 6 |
| Utgångsimpedans: | 8 Ω |
| RMS uteffekt per kanal (2 Ohm): | 200 W |
| Produktens färg: | Svart |
| Vikt inkl. förpackning: | 42300 g |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Frekvensområde: | 20 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| XLR-ingång: | Ja |
| Antal ljudutgångar vänster/höger: | 8 |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 1 W |
| Högsta strömstyrka: | 4.4 A |
| Ändamål: | Hem |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 115 dB |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MA6600 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026