McIntosh MC-2255 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC-2255 (18 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 13 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.6 stjärnor baserat på 5 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC-2255 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/18

THE
MclNTOSH
MC
2255
SOLID STATE STEREO POWER AMPLIFIER
Reading Time: 31 Minutes
Price $2.00
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC-2255 |
| Färg på produkten: | Zwart |
| LED-indikatorer: | Activity, Link, PoE, Power, System |
| Snabbstartsguide: | Ja |
| Certifiering: | FCC, CE |
| Inspänning: | 100-240 V |
| Nätverksstandard: | IEEE 802.1D, IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.1w, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3ad, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x, IEEE 802.3z |
| Uteffekt: | 30 W |
| Förvaringstemperatur: | -40 - 70 °C |
| Webbaserad hantering: | Ja |
| Förvaringsfuktighet: | 10 - 90 procent |
| Återställningsknapp: | Ja |
| Quality of Service (QoS): | Ja |
| VLAN=support: | Ja |
| Virtuella LAN-funktioner: | Port-based VLAN |
| Power over Ethernet (PoE): | Ja |
| Växlingskapacitet: | 2.8 Gbit/s |
| MAC-ställbar: | 4000 entries |
| 10G-stöd: | Nee |
| Prisbegränsande: | Ja |
| Antal VLAN: | 140 |
| IGMP snokar: | Ja |
| Växlingstyp: | Managed |
| Stöd för multicast: | Ja |
| Antal grundläggande switchande RJ-45 Ethernet-portar: | 8 |
| Typ grundläggande switchande RJ-45 Ethernet-portar: | Fast Ethernet (10/100) |
| Stöd för Jumbo Frames: | Ja |
| Full duplex: | Ja |
| Koppar Ethernet-kabelteknik: | 100BASE-TX |
| Buffertstorlek: | 352 KB |
| AC-ingångsfrekvens: | 50 - 60 Hz |
| Drifttemperatur (TT): | 0 - 40 °C |
| Relativ luftfuktighet i drift (VV): | 10 - 90 procent |
| Total Power over Ethernet (PoE) budget: | 130 W |
| Antal Power over Ethernet plus (PoE+)-portar: | 1 |
| Jumbo ramar: | 1536 |
| Antal Power over Ethernet-portar (PoE).: | 1 |
| Broadcast stormbeheer: | Ja |
| Lagra och vidarebefordra: | Ja |
| Kabeltyper som stöds: | Cat5, Cat5e |
| Support CD: | Ja |
| Ström per port Power over Ethernet (PoE): | 30 W |
| Antal Combo SFP-portar: | 2 |
| Paketöverföringshastighet (10 Mbps): | 14880 pps |
| Paketöverföringshastighet (100 Mbps): | 148800 pps |
| Antal köer: | 4 |
| Antal filtrerade multicast-grupper: | 256 |
| Paketöverföringshastighet (1 Gbps): | 1488000 pps |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC-2255 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026