McIntosh MA6700 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MA6700 (48 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 7 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MA6700 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/48

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MA6700
Integrated Amplifier
Owner’s Manual
MAC6700
Receiver
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MA6700 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 34100 g |
| Bredd: | 444.5 mm |
| Djup: | 558.8 mm |
| Höjd: | 193.7 mm |
| Frekvensband: | 20 - 20000 GHz |
| Volymkontroll: | Rotations- |
| Impedans: | 8 Ω |
| Ljudutgångskanaler: | 11.0 kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| Fjärrkontroll ingår: | Ja |
| Diskantjustering: | Ja |
| Toppeffekt per kanal: | 200 W |
| Produktens färg: | Svart |
| AC-inspänning: | 120 V |
| Frekvensområde: | 20 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Strömingång: | Ja |
| Antal ljudutgångar vänster/höger: | 2 |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Antal USB 2.0 anslutningar: | 1 |
| Strömförbrukning i vänteläge: | 0.25 W |
| Högsta strömstyrka: | 4.8 A |
| Ändamål: | Hem |
| Ljudingång (vänster och höger): | 7 |
| Basnivåkontroll: | Ja |
| Signal/brusförhållande (SNR): | - dB |
| Digital koaxialingång för ljud: | 1 |
| Digital koaxialutgång för ljud: | 1 |
| Synkroniserad ingångsimpedans: | 8 Ω |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MA6700 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026