McIntosh MC205 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MC205 (4 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 11 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.9 stjärnor baserat på 4 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MC205 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/4

McIntosh Laboratory, Inc.
2 Chambers Street
Binghamton, NY 13903
www.mcintoshlabs.com
McIntosh Part No. 04170900
McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
Important Additional Operation Information Guide
ATTENTION:
RISQUE DE CHOC ELECTRIQUE - NE PAS OUVRIR
Safety
Instructions
Disposal
Instructions
Lithium
Batteries
CR
+
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MC205 |
| Färg på produkten: | Wit |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 44200 g |
| Bredd: | 75 mm |
| Djup: | 29 mm |
| Höjd: | 215 mm |
| Användarmanual: | Ja |
| Kraftkälla: | Batterij/Accu |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Anslutningsteknik: | Bedraad |
| Måttenhet temperatur: | F, °C |
| Batteri/Batterispänning: | 1.5 V |
| Larmfunktion: | Ja |
| Antal USB 2.0-portar: | 1 |
| Inkluderar batteri: | Ja |
| Väckarklocka: | Ja |
| Klockfunktion: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | 5.0 kanaler |
| Visning av klocka/datum: | Ja |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.005 % |
| Mätfunktioner: | Indoor hygrometer, Indoor thermometer, Outdoor hygrometer, Outdoor thermometer |
| Meetfunktions trendvisning: | Barometer, Hygrometer, Thermometer |
| senaste väderstationsdata: | Barometer, Hygrometer, Thermometer |
| Väderprognos: | Ja |
| Batterityp: | AAA |
| Toppeffekt per kanal: | 200 W |
| RMS uteffekt per kanal (4 Ohm): | 200 W |
| RMS uteffekt per kanal (8 Ohm): | 200 W |
| Linjeingångar (RCA): | 5 |
| Min/Max temperaturminne: | Ja |
| Utgångsimpedans: | 8 Ω |
| Fuktighetsmätområde (utomhus) (HH): | 20 - 95 procent |
| Temperaturmätningsområde (utanför) (TT): | -25 - 50 °C |
| Mätfunktioner grafisk display: | Ja |
| Fuktighetsmätområde (inomhus) (HH): | 20 - 95 procent |
| Multi-Zone kapacitet: | Ja |
| DCF radioklocka: | Ja |
| Utomhussensorområde: | 60 m |
| Antal sensorer som stöds (max): | 3 |
| Indikator för veckodag: | Ja |
| Månfas: | Ja |
| Antal språk för indikering av veckodagar: | 7 |
| Produktens färg: | Svart |
| Vikt inkl. förpackning: | 51800 g |
| Uteffekt (RMS): | 1000 W |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Frekvensområde: | 10 - 100000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Strömingång: | Ja |
| XLR-ingång: | Ja |
| Antal ljudutgångar vänster/höger: | 10 |
| Högtalare anslutning typ: | Skruvterminal |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| På / av-knapp: | Ja |
| Högsta strömstyrka: | 10 A |
| Ändamål: | Hem |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 112 dB |
| Dämpfaktor: | 140 |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MC205 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026