McIntosh MEN220 Bruksanvisning
Läs gratis den bruksanvisning för McIntosh MEN220 (32 sidor) i kategorin mottagare. Guiden har ansetts hjälpsam av 19 personer och har ett genomsnittsbetyg på 4.3 stjärnor baserat på 3 recensioner. Har du en fråga om McIntosh MEN220 eller vill du ställa frågor till andra användare av produkten? Ställ en fråga
Sida 1/32

McIntosh Laboratory, Inc. 2 Chambers Street Binghamton, New York 13903-2699 Phone: 607-723-3512 www.mcintoshlabs.com
MEN220
Room Correction System
Owner’s Manual
Manufactured under license from Lyngdorf Audio
A/S. ROOMPERFECT is a registered trademark and
the ROOMPERFECT logo is a trademark of Lyn-
gdorf Audio A/S. (C) Lyngdorf Audio A/S 2009.
Produktspecifikationer
| Varumärke: | McIntosh |
| Kategori: | mottagare |
| Modell: | MEN220 |
| Inbyggd display: | Ja |
| Vikt: | 11600 g |
| Bredd: | 444.5 mm |
| Djup: | 457.2 mm |
| Höjd: | 152.4 mm |
| LED-indikatorer: | Ja |
| Ljudutgångskanaler: | - kanaler |
| Total harmonisk distorsion (THD): | 0.002 % |
| Toppeffekt per kanal: | - W |
| Utgångsimpedans: | 50 Ω |
| Produktens färg: | Svart |
| Strömförbrukning (vanlig): | 35 W |
| AC-inspänning: | 100-240 V |
| Frekvensområde: | 20 - 20000 hz |
| Anslutningsteknologi: | Kabel |
| Växelström Frekvens: | 50 - 60 hz |
| Ändamål: | Hem |
| Signal/brusförhållande (SNR): | 100 dB |
| Synkroniserad ingångsimpedans: | 10000 Ω |
Behöver du hjälp?
Om du behöver hjälp med McIntosh MEN220 ställ en fråga nedan och andra användare kommer att svara dig
mottagare McIntosh Manualer
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
1 Augusti 2025
mottagare Manualer
Nyaste mottagare Manualer
2 April 2026
2 April 2026
1 April 2026
1 April 2026
31 Mars 2026
31 Mars 2026
29 Mars 2026
29 Mars 2026
28 Mars 2026
28 Mars 2026